7 tipov, ako vybrať dokonalé svadobné oznámenie

Svadobné oznámenie je zrkadlom svadby a prvým kontaktom so svadobnými hosťami. Evokuje u ľudí vzrušenie a oznamuje jeden z najdôležitejších dní života. Preto je dôležité, aby urobilo skvelý prvý dojem. Ponuka svadobných oznámení je na trhu dnes už veľmi široká a môže byť celkom obtiažne vybrať si len to jedno jediné. A tak sme zhrnuli pre vás zopár tipov, ktoré môžu uľahčiť vaše rozhodovanie.

1. Svadobná téma

Pri výbere svadobných tlačovín vie snúbencom pomôcť svadobná téma. Tou môžu byť ich spoločné záľuby alebo tiež miesto, kde ste sa zoznámili či prežili prvé rande. Zvolená téma sa dá na oznámeniach umocniť napríklad spoločnou fotkou alebo ilustráciou.

Svadobné oznámenie Photo s vašou obľúbenou fotkou

2. Farebná schéma

Pokiaľ máte svoju svadbu vysnívanú už v konkrétnych farbách, tieto môžu tvoriť základ vášho svadobného dizajnu. Podľa vyhranených farieb si už ľahšie vyfiltrujete ponuky svadobných oznámení.

Minimalistické oznámenie Modern Chic v odtieňoch ružovej a hnedej

3. Miesto konania

Ak vám svadobná téma a farebná schéma neposkytujú dostatok inšpirácie, zaostrite na miesto konania svadby, ktoré vám môže pomôcť s výberom štýlu oznámenia. Priestor ako kaštieľ alebo zámok uvíta svadobnú grafiku s motívom či logom v historickom štýle, doplnený historickým kaligrafickým písmom. Ten ešte umocní metalická zlatá, strieborná alebo medená tlač. Moderný či industriálny priestor uvíta jednoduchú svadobnú grafiku bez ozdôb, zatiaľ čo ilustrácie s kvetinovými vzormi sú ideálne pre svadbu na vidieku.

Svadobné oznámenie Art Deco so zlatou tlačou sa dokonale hodí pre svadbu na zámku

4. Sezóna

Inšpirácia môže prísť aj z obdobia roka, v ktorom sa svadba koná. Svetlé farby a motívy kvetov sú ideálne pre jarnú či letnú svadbu, zatiaľ čo chladné farby a slávnostné motívy evokujú radosť zimnej svadby.

Oznámenie Line v zimnej modrej farbe

5. Osobnosť snúbencov

Snúbencov pri výbere dizajnu svadobného oznámenia ovplyvňuje vo veľkej miere ich osobnosť. Romantickejšie typy siahnu skôr po motívoch kvetov, rastlín a srdiečok, matematicky a racionálne zmýšľajúce osobnosti zase uprednostnia geometrické tvary.

Svadobné oznámenie Tender s jednoduchou romantickou ilustráciou

6. Svadobný rozpočet

Tak ako pri iných svadobných dodávateľoch, aj pri výrobe svadobných oznámení sa odporúča stanoviť si najskôr rozpočet. Ceny oznámenia sa líšia v závislosti od technológie použitej tlače, typu a farebnosti papierov, zvolených formátov či objemu výtlačkov. Pokiaľ máte nízky svadobný rozpočet, k najlacnejším patria oznámenia na bielom hladkom papieri s čiernou jednostrannou tlačou. Za oznámenia navrhnuté na mieru podľa vašich presných
špecifikácií zaplatíte zase štandardne viac, ako za tie, ktorí už dodávatelia ponúkajú vo svojom portfóliu.

Minimalistické svadobné oznámenie Boho

7. Osobný dotyk

Dokonalý grafický dizajn a inovatívna tlač urobia určite svoje, no vaše svadobné tlačoviny môžete urobiť ešte osobnejšie. Použite vaše mená či iniciály do svadobného loga, ktoré bude charakteristickým znakom všetkých svadobných tlačovín, dokonca sa môže niesť aj celou svadobnou výzdobou.

Jednoduché oznámenie Venček so svadobným logom