DIY Palmové listy z papiera na pečenie

Prinášame vám naše prvé DIY video! 🙂 Je to pre všetky budúce nevesty a kreatívne duše ako sme my. Tvoriť pre nás znamená proces, meditáciu, počas ktorej vznikajú nové úžasné veci. V tomto videonávode sa dozviete, ako si vytvoriť vlastné palmové listy z papiera na pečenie.

Palmové listy sú teraz vo svete svadobných výzdob veľmi populárne, najmä v zahraničí. Pozrite si tieto svadobné inšpirácie, no nie je taká výzdoba krásna? Jednoduché a pritom efektné:

Zdroj: https://junebugweddings.com
Zdroj: https://blossomme.com.au
Zdroj: https://www.tidewaterandtulle.com

Avšak v našich podmienkach nie je ľahké tieto sušené palmové listy zohnať. Ak si ich nechcete objednávať, môžete si ich aj vyrobiť. Je to ľahké a finančne nenáročné. Potrebujete len papier na pečenie, steblá a trochu zručnosti. Ukážeme vám, ako na to.

Videonávod

Čo budete potrebovať na výrobu

Na výrobu palmových listov toho nepotrebujete veľa. Najdôležitejšie je mať:

  • papier na pečenie (na 1 list asi 25 cm šírky papiera)
  • steblá – drevené špajle alebo ozajstné stonky z prírody (my sme použili tvrdé steblá suchých rastlín rastúcich pri potoku)
  • lepidlo (sekundové)
  • nožnice
  • ceruzku
  • maketu na výrobu si stiahnete v návode

Postup výroby palmových listov

1. Vytvoríme si základ listu z papieru na pečenie

Na obyčajný papier si nakreslíme/vytlačíme maketu. Našu maketu, ktorú sme použili na výrobu, si môžete stiahnúť na tomto odkaze. Maketu si prekreslíme na papier na pečenie, ktorý preložíme na polovicu a vystrihneme.

2. Základ listu poskladáme ako vejár

Základ listu začneme skladať ako vejár od stredu. Jednotlivé sklady sú široké asi 1 cm. Keď máme jednu stranu, poskladáme aj druhú. Potom list rozprestrieme.

3. Vystrihneme konce listu

List je krásne poskladaný, ale ak chcete, môžete ho doladiť ešte zastrhnutím koncov. Striháme vždy každý vnútorný sklad smerom dovnútra v dĺžke asi 1 cm. Detail môžete vidieť na videu.

4. Nalepíme steblo

Potom nalepíme steblo. Umiestníme ho do stredného skladu zozadu a prilepíme ho lepidlom z každej strany.

5. Zalepíme spoj

Aby palmový list na steble držal, zalepíme ešte spoj medzi listom a steblom. Z papiera na pečenie si vystrihneme pásik veľkosti 5×1 cm, dáme naň lepidlo a obmotáme ho okolo spoja. Počkáme asi minútu, kým spoj zaschne.

A máme hotový palmový list. Ak ste kreatívni, môžete list ešte nastriekať pomocou farby a kefky, aby sa na ňom vytvorila jemná bodkovaná textúra. Môžete použiť napríklad bielu alebo zlatú farbu.

Pre viac svadobných tipov sledujte náš instagramový profil.

Okrem tohto blogu tvoríme aj krásne minimalistické svadobné oznámenia.